Koncepce tenisu

Tenisová škola TJ Solidarita Praha 10 (dále jen Tenisová škola) je součástí uceleného tréninkového systému se zaměřením jak na závodní hráče, tak na ty, kteří se chtějí tenis naučit a hrát jej pro zábavu. Hlavním cílem Tenisové školy je vzbudit v dětech zájem o tenis a podpořit jejich úsilí se jej naučit. Všichni trenéři, kteří působí v tenisovém klubu TJ Solidarita Praha 10, mají patřičnou kvalifikaci a praxi. Tenisové tréninky jsou přizpůsobeny věkové i výkonnostní úrovni hráče. Tenisová škola umožňuje hráčům začlenit se do tréninkového systému závodního tenisu TJ Solidarita Praha 10. Děti, které se tenis chtějí pouze naučit a postupně se v něm zlepšovat, ale nemají ambice hrát tenis závodně, zůstávají v Tenisové škole.

Tenisový klub TJ Solidarita Praha 10 ve spolupráci s oddílovými trenéry pořádá pro děti letní tenisové kempy příměstské i mimo Prahu, celostátní tenisové turnaje všech věkových kategorií a klubové turnaje. Dále je pro děti v jednotlivých obdobích organizována kondiční příprava pod vedením kondičního trenéra.

Pokud se rozhodnete již od počátku, že chcete, aby Vaše dítě hrálo tenis závodně, doporučujeme, aby trénovalo minimálně 2 x týdně (u těch nejmenších), postupně by se měly tréninkové dávky zvyšovat. Trenéři přistupují ke každému hráči individuálně a rádi Vám poskytnou informace, zdali je vhodné, aby se právě Vaše dítě tenisu věnovalo více a postupně přešlo k závodnímu tenisu. Tenisový klub TJ Solidarita Praha 10 má týmy všech věkových kategorií a závodní hráči se pravidelně účastní celostátních tenisových turnajů.

V případě, že se Vaše dítě již v závodním tenise pohybuje a vy pro něj sháníte nové působiště, obraťte se na šéftrenéra TJ Solidarita Praha 10 Ing. Stanislava Pařízka. 

TJ Solidarita Praha 10 spolu s Trenérskou radou pořádá vždy před letní a zimní sezónou schůzku s rodiči jak závodních hráčů, tak hráčů z řad Tenisové školy, kteří mají potenciál pro závodní hraní. Na schůzkách dochází ke vzájemné zpětné vazbě a předání informací stran nadcházejícího období.

Tréninky hráčů v období jaro-podzim probíhají na dvorcích TJ Solidarita Praha 10, v zimním období v tenisových halách TJ Solidarita Praha 10 (Pod strání 7a, Praha 10 - Strašnice, mapa zde) a na Hostýnské (Hostýnská 2, Praha 10 - Malešice, mapa zde).