Podpořte nás na Facebooku!

2020 - Divize 3A (07)

České Budějovice - Solidarita (2:6)

Zpět na přehled zápasů

V sobotu 12. září 2020 se na kurtech českobudějovického Dynama opět zaprášilo od nohejbalové lajnovačky, neboť úderem druhé hodiny odpolední bylo zahájeno utkání proti pražské Solidaritě.

Hned první dvojice nabídly pestrou vyrovnanou hru o třech setech, kde Klabík s Holatou zvítězili nad Řežábkem a Žikešem (9:10, 10:9, 10:8). Následně štafetu převzali Zrubecký s Jirouškem, kteří porazili, opět ve třetím setu, Bělíka s Majewskim (10:7, 7:10, 10:6).

Velice důrazně vstoupili do střetnutí trojic bratři Landrichteři s Klabíkem na síti, když z prvního setu soupeře sprovodili se skórem 10:5. Druhý set už tak přesvědčivý nebyl, nicméně i tak nad Bělíkem, Mošovským, Chvátalem a střídajícím Řežábkem zvítězili 10:9.

Celek z Budějovic tedy rázem ztrácel tři body, evidentně však hodlal se situací zatočit. Hrdlička, Majewski, společně s Žikešem na saku přehráli pražského Zrubeckého, Jirouška a Fokta (8:10, 10:7, 10:9). Taktéž nepárové dvojice nakonec dopadly ve prospěch domácích, neboť Mošovský s Chvátalem si, i přes prohraný první set, poradili s Landrichterem J. a Foktem (8:10, 10:7, 10:7).

Na scénu nastoupila disciplína singlů, za hosty Holata M., za domácí Žikeš D. V úvodních dvou setech si vyměnili své názory v podobě stavů 10:5, 5:10. Avšak v tom třetím byl nakonec úspěšnější zástupce pražského týmu (10:7).

Následovalo střetnutí trojic, kde na jedné straně nastoupili Zrubecký, Jiroušek, Fokt a střídající Holata. Na druhé Bělík, Mošovský a Chvátal. Domácí byli v prvním setu šťastnější (10:5). Hosté však svoji úvodní nejistotu „zlomili“ a nakonec přehráli soupeře (10:9, 10:6).

Závěrem se utkali Klabík, Landrichter J. a Landrichter T., s Hrdličkou, Majewskim a Žikešem. První set domácí zvládli 10:6, v tom druhém dokonce vedli 8:4. Tento pozitivní průběh se ale proměnil ve „špatný nohejbalový sen“, kdy Klabík se svými polaři v zádech otočil na 10:8. Ve třetím setu už českobudějovičtí nenalezli recept a bohužel se zmohli pouze na jediný bod (6:10).

Konečný stav utkání 2:6 z pohledu domácích.

Věřím, že závěrečné skóre 2:6 musí být pro domácí družstvo kruté, neboť kromě prvních trojic se veškeré disciplíny rozhodly až ve třetích setech. Stačilo málo a vše mohlo být jinak, my jsme však závěr utkání nakonec zvládli lépe.

Rozhodně nám pomohlo vítězství v singlu, které Holata v některých momentech doslova vydřel.