Podpořte nás na Facebooku!

2020 - Divize 3A (04)

Solidarita - Karlovy Vary (5:5)

Zpět na přehled zápasů

V sobotu 20. června 2020 se na strašnických kurtech objevili hosté z Karlových Varů, kteří v rudých barvách nastoupili na nohejbalový kurt tělovýchovné jednoty Solidarita Praha.

Celá akce byla zahájena v 11:00 za zprvu mírně deštivého počasí. Nastoupily proti sobě dvojice Klabík, Golda, proti Pecinovi s Dvořákem. Šťastnější však byli hosté, neboť se stavem 10:8 v obou setech zvítězili a připsali si tak svůj první bod.
Jak se ukázalo, zatažené počasí rozhodně nemělo v plánu ustupovat, a tak se, na pokyn rozhodčích, celé utkání přesunulo do nedaleké kryté haly. Zde po nutných přípravách hřiště na rozehranou partii navázali Zrubecký s Jirouškem, kteří stav úspěšně otočili na 1:1. Ve dvou setech totiž porazili Bláhu st. se Svobodou, opět 10:8, 10:8.

První domácí trojice Landrichter J., Holata, Golda bohužel podlehla proti Pecinovi, Dvořákovi, společně se Zrzaveckým. Naopak Klabík, Jiroušek, Fokt se střídajícím Landrichterem T. ve třech setech přehráli karlovarské Bláhu ml., Svobodu, Tótha a střídajícího Bláhu st.
Úvodní sada tedy skončila celkově 2:2 a následovaly nepárové dvojice. Aktéry byli pražští Holata, Fokt, se střídajícím Landrichterem J., a Bláha ml. společně s Kyliánkem. Třetí bod na tabuli úspěšně otočili domácí a na scénu přišlo střetnutí singlistů.

Za červené barvy nastoupil Dvořák proti Holatovi, který i přes kvalitní výkon a relativně profesorskou hru nakonec podlehl. Zástupce domácího týmu vybojoval další bod, 10:5, 10:8.
Karlovarští se však nenechali nijak zvlášť rozhodit a zcela jasně ve třísetové bitvě trojic dali najevo, že toto není jejich první ani poslední utkání. Bláha st., Bláha ml., společně se Svobodou zvítězili nad Goldou, Zrubeckým, Landrichterem J. a střídajícím Holatou. 10:5, 9:10, 10:5 pro hostující tým.

To samé předvedli Pecina, Dvořák a Zrzavecký, proti Klabíkovi, Jirouškovi, Foktovi a Landrichterovi T. Opět hru otočili ve svůj prospěch a po třech setech 10:7, 6:10, 10:6 srovnali celkový stav utkání na 4:4.
Pokud si domácí tým pomýšlel na vítězství, nesměl už ani jednou klopýtnout. O pátý bod se ve třech setech popraly dvojice Klabík, Golda a Bláha st., Svoboda. 10:7, 9:10, 10:7 tentokrát pro pražský celek.

Na lavičce hostů nálada lehce opadla a v očích diváka se mohlo zdát, že o vítězi už je téměř rozhodnuto. S touto myšlenkou se však nehodlali ztotožnit karlovarští Pecina s Dvořákem. Hra byla do poslední chvíle sice vyrovnaná, nicméně domácí Zrubecký s Jirouškem v posledním třetím setu podlehli (9:10, 10:9, 7:10).

Ze sobotního nohejbalového klání si tedy oba týmy odnesly po bodu, celkové skóre 5:5.


Hráli jsme proti týmu, který má oproti nám mnohonásobně větší zkušenosti, což se ukázalo hlavně v zápasech hraných na tři sety. I přesto, že jsme v závěru vedli 5:4, tak zkušené Vary dokázaly trpělivou hrou urvat konečnou remízu.

Máme stále na čem pracovat, ale jak je vidno, jdeme správnou cestou.

Landrichter Tomáš, kapitán družstva


+420 731 315 754 (letní sezona)
+420 776 012 755 (zimní sezona - hala)
Online rezervace
Pro rezervaci hřišť volejte na uvedené telefonní číslo nebo použijte náš rezervační systém