Podpořte nás na Facebooku!

Akce

  Memoriál Hanky Hakrové

              26. dubna 2014 se na půdě TJ Solidarity Praha uskutečnil 14. ročník nohejbalového turnaje trojic žen pod záštitou Městské části Prahy 10. Turnaj, který se každoročně koná na počest předčasného úmrtí nohejbalistky Hanky Hakrové, si nenechalo ujít mnoho zkušených i méně zkušených nohejbalistek a diváků. Celkem se přihlásilo 10 trojic, které se rozdělili do dvou pětičlenných skupin. Po úvodní řeči trenéra Solidarity J. Zrubeckého a minutě ticha nic nebránilo prvnímu výkopu.

              Ze základních skupin dále postupovalo 6 nejlepších do tabulky o 1. až 6. místo a zbylé 4 týmy se mohly utkat o 7. až 10. pořadí.

              Snaha všech zúčastněných o první tři příčky byla obrovská a k vidění byly fantastické výměny, ze kterých nejlépe vyšly nohejbalistky TJ Českého Brodu. S 1. a 2. místem jasně ukázaly, kdo je na tomto turnaji nejlepší. Ani domácí tým TJ Solidarita Praha (Trnková, Čermáková, Lukáčová) se nenechal zahanbit a s krásnou třetí příčkou mohly začít oslavy.


Ohlédnutí za rokem 2013 (nohejbal ženy)

              Jako v každém roce, tak i v roce 2013 se náš tým TJ Solidarita Praha, setkal s radostnými i méně radostnými okamžiky.  

              V ligové soutěži jsme zklamaly nejen fanoušky, ale hlavně sami sebe. nedostatek hráček "Áčka" a zranění v našem týmu nám byly letos trpkou zkušeností, kterou nám pomohlo překonat naše nadané "Béčko".

              Nástup našeho neúspěchu začal v Českém Brodě, odkud jsme si neodvezli ani jeden vyhraný set. Až v 9. kole jsme dokázaly zlomit naše nezdary nad TJ Sokolem Břve, který nám podlehl 6:2. Bohužel nám to nevydrželo dlouho a v rozhodující bitvě o předposlední místo jsme ani tentokrát nedokázaly vyhrát a remízou 5:5 s TJ Avia Čakovice jsme si potvrdily poslední místo v tabulce.

              Mnohem šťastnější pro nás byly jednorázové přebory Prahy trojic žen na pražské Pankráci a Mistrovství České republiky dvojic v Batňovicích u Trutnova.

              Hráčky Trnková Ilona, Čermáková Martina a Lukáčová Lucie si z Pankráce odvezly 1. místo po výhře nad TJ Břve B (Štenjglová, Petrásová, Růžičková).                   

                          

             

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                             Foto: Chudáčková

              O rozloučení sezóny se postaral tradiční losovaný turnaj na půdě Solidy, tentokrát v duchu zelené, kde jsme mohli vidět známé i méně známe tváře nohejbalového světa. Pokročilé datum 19.10.2013 přichystalo krásný slunečný den obohacený o množství napínavých bojů na hřišti, ze kterých nejlépe vyšla trojice: Stejskalová P.(Vršovice), Škabroud Z.(Žernosecká), Holomková A.(Solida). Druhé místo si odnesli: Trnková I.(Solida), Zrubecký J.(Solida) a Kosová Z.(Solida) a bronz získala trojice: Prosecká P.(Solida), Sankot D.(Slatiny), Čermáková M.(Solida).

              Největší úspěch jsme si vybojovaly na MČR dvojic díky hráčkám Prosecké, Trnkové a střídající Čermákové. Drama nastalo v 1. setu čtvrtfinále s TJ Lokomotivou Nymburk, který naše dvojice prohrála 5:10, avšak nenechala se zahanbit a druhý set oplatila stejnou mincí 10:5. Rozhodnuto bylo ve třetím setu po výhře 10:6 a mohly jsme se těšit na semifinále, kde nás čekaly hráčky TJ Slavoje Český Brod "A". Konečný výsledek 2:0 (10:8, 10:2) dal naději na vítězství Českému Brodu "A" a nás tedy čekal boj o třetí a čtvrtou příčku proti Brodu "B". Bohužel, jako vždy, žádný zázrak se nekonal a jako vždy jsme nedokázaly sestavu Českého Brodu porazit. I přesto jsme oslavovaly krásné čtvrté místo a náš týmový úspěch. 

  

 

 

 

 

                                                                          

 Foto: Jiskrová