Podpořte nás na Facebooku!

2020 - Divize 3A (09)

MNK Modřice B - TJ Solidarita (5:1)

Zpět na přehled zápasů | 05.10.2020 | Autor: Michal Holata

V sobotu 3. října 2020 se pražská Solidarita tentokrát vydala na východ, a sice do moravských Modřic u Brna. Nohejbalové klání s domácím družstvem se pro nepříznivý silný vítr přesunulo z antuky do prostor tamní městské haly. Nástupem obou týmů v 10:00 byla celá akce zahájena a hned poté se na kurtě ocitly úvodní sestavy dvojic Klabík, Holata proti Pavelkovi s Guldou. Hosté do zápasu nevkročili příliš šťastně a modřičtí se tak mohli těšit z prvního bodu (7:10, 8:10).

Následující dvojice se odehrály v podobném duchu. Sestava hostů Zrubecký, Landrichter J. prohrála s Gürtlerem a Brennerem, opět ve dvou setech (6:10, 7:10). Do trojic na straně Solidarity naskočili oba Landrichteři s Klabíkem v útoku, proti Pavelkovi, Guldovi, Bolelouckému a střídajícímu Jonasovi. Zprvu se hra jevila vyrovnaně a pražští snad mohli mít i nakročeno na první vyhraný set. Ani tentokrát se tomu však nestalo a domácí tak dál diktovali průběh celé hry (8:10, 6:10).

Poté sestava Zrubecký, Holata, Sýkora obdržela v prvním setu výprask (3:10), o který se postarali Brenner, Gürtler, Bartoš a střídající Spousta. Naděje však umírá poslední a s určitou dávkou štěstí v závěru se pražské trojici podařilo vybojovat první bod (10:9, 10:9).

Úvod singlu probíhal v bledě modrém - tentokrát Bartoše v prvním setu přejel Holata (10:3). Po tomto rychlém nástupu se však karta začala pomalu obracet a modřický zástupce díky své trpělivé hře nakonec odcházel z kurtu šťastnější (6:10, 8:10).

Moravskému družstvu nyní k celkovému vítězství zbýval už jenom poslední bod a ten se také dostavil hned v první odvetě trojic. Zrubecký, Holata, s blokujícím Sýkorou v prvním setu přehráli soupeře (10:7), v následujících dvou setech byl ale silnější opět soupeř (6:10, 6:10). Pavelka, Gulda a Boleloucký tedy završili celé utkání závěrečným pátým bodem, konečný stav: 5:1.

Dnes jsme tvrdě narazili na výborně připravené prvoligové mužstvo. Soupeře jsme prakticky v ničem nepotrápili. Snad pouze v zápase singlu, který snesl z naší strany přísnější měřítko. Doma se pokusíme zabojovat a vynutit si tak nedělní rozhodující utkání.