Podpořte nás na Facebooku!

2020 - Divize 3A (08)

Solidarita - Radomyšl (5:5)

Zpět na přehled zápasů | 29.09.2020 | Autor: Michal Holata

V sobotu 26. září 2020 zavítal do areálu pražské Solidarity nohejbalový tým z Radomyšle. Už od rána deštivé počasí zcela jasně naznačovalo, že plánované utkání se odehraje v halových prostorách.

Vše tedy odstartovalo ve 14:00, na umělém povrchu v kryté hale, kde proti sobě nastoupily dvojice Holata, Klabík, proti hostujícímu Pivničkovi s Nepodalem. I přes úspěšný start v prvním setu domácí zaváhali v koncovce a tato třísetová partie nakonec dopadla ve prospěch hostů (7:10, 10:8, 10:8). Zcela odlišně vypadaly dvojice následující - pražští Zrubecký s Jirouškem si celkem hravě poradili se Švancarem a Tomanem (10:6, 10:8).

Na tuto vítěznou vlnu měli v plánu navázat Klabík s bratry Landrichtery. Když ale v prvním setu vedli 7:4, soupeř se v tu chvíli postavil na zadní a set otočil již bez ztráty jediného bodu (10:7). Domácí ještě uhráli druhý set, v tom třetím však opět slavili Pešek, Švancar, Toman a střídající Votava (8:10, 10:8). Poté na kurt nastoupili Zrubecký, Jiroušek, Fokt, na druhé straně Pivnička, Nepodal, Ježek. Zde byl průběh zcela jednoznačný a bod tentokrát připsala pražská formace (10:6, 10:5).

Nepárová dvojice však pro domácího Fokta s Landrichterem J. už takto příznivá nebyla. V prvním setu prohráli s Peškem a Votavou rozdílem jediného bodu a v tom druhém nepomohl ani střídající Landrichter T. (9:10, 7:10). Celkové skóre bylo 3:2 pro Radomyšl a třetí bod pražskému celku přibyl, když si Holata v singlu poradil s Tomanem (10:5, 10:6).

Tentokrát se na kurtu opět objevili oba Ladrichteři s Klabíkem na síti, kteří hodlali napravit své předchozí nezdary. A to se nakonec skutečně podařilo, neboť Pivničku, Ježka a Nepodala vyřešili ve dvou krátkých setech (10:2, 10:5). Borci z Radomyšle se však rozhodně nenechali zastrašit a rázem odpověděli hned v následující odvetě trojic. Pešek, Švancar a Toman přejeli Zrubeckého, Jirouška a Fokta se střídajícím Holatou (10:6, 10:7).

Podobný scénář nastal v předposlední disciplíně dvojic. Zde na síti pro změnu úřadoval Holata s Klabíkem v zádech, kteří zametli se Švancarem a Tomanem, v obou setech 10:5.

Chleba se tedy pomyslně lámal v samotném závěru, kde Zrubecký s Jirouškem čelili Pivničkovi s Nepodalem. Z prvního setu se radovali domácí (10:5), v tom druhém dokonce vedli 9:8. Zrubecký se však nevešel do kurtu, když jeho servis skončil lehce za lajnou, hosté tuto příležitost chytili za pačesy a otočili na 10:9. Třetí set se už pražským uhrát nepodařil a nakonec z kurtu odcházeli s nepořízenou (7:10).

Konečný stav utkání 5:5.

Byli jsme blízko výhře, nakonec si ale z napínavé bitvy s Radomyšlí odnášíme opět další remízu. I přes drobné zklamání jsme se však mohli těšit z konečného prvního místa ve skupině, které se po utkání řádně oslavilo.

Především bych chtěl vyzdvihnout výkony Michala Holaty, který v posledních kláních skvěle zaskočil za zraněného Jana Goldu.