Podpořte nás na Facebooku!

2020 - Divize 3A (05)

Radomyšl - Solidarita (4:6)

Zpět na přehled zápasů

V neděli 28. června 2020 se na antukové kurty v Radomyšli dostavil pražský celek TJ Solidarita. Pro slunečné počasí se utkání odehrálo na venkovním hřišti, na které se po tamní pořádané pouti přesunulo nemalé množství domácích fanoušků. Vše odstartovalo ve 14:00 střetnutím dvojic, po kterém v relativně vyrovnané hře byli přece jen šťastnější hráči na straně Radomyšle. Pivnička, Nepodal si poradili s Klabíkem a Goldou (6:10, 10:6, 10:9) a duo Švancar, Toman přehráli hostujícího Zrubeckého s Jirouškem (7:10, 10:8, 10:9). Vše třísetová záležitost, která se rozhodla až za stavu 9:9.

Hráči Solidarity se však tímto nástupem nenechali zastrašit a po následujících trojicích celkové skóre vyrovnali na 2:2. Smečující Golda s bratry Landrichtery si s naprostým přehledem poradil s Pivničkou, Nepodalem a Pacovským (10:3, 10:9). Dále Zrubecký, Jiroušek, Fokt se střídajícím Holatou ve třetím setu zvítězili nad Peškem, Švancarem a Tomanem.

Vložená dvojice v podání Holaty, Fokta a střídajícího Landrichtera J. se nijak zvlášť nevyvedla a tentokrát to byli opět domácí, kdo tahal za otěže. Babka s Peškem hostující hráče vyřešili ve dvou setech 10:7, 10:6. Oproti tomu singl již takto přesvědčivý rozhodně nebyl. Evidentně nervózní Švancar, pod tlakem divácké kulisy, prohrál proti Holatovi, skóre 7:10, 1:10.

V následujících trojicích si oba celky vyměnili názory způsobem takovým, že si každý připsal bod a stav utkání se posunul na 4:4. V první trojici byli ve třetím setu důraznější domácí Pivnička, Nepodal, Pacovský (7:10, 10:3, 10:7). Oproti tomu v té druhé se Klabík s Landrichtery v zádech prohnali kurtem jako nějaký uragán a soupeře smetli ve dvou setech (10:1, 10:4).

V předposledních dvojicích se ve třetím setu zdálo, že Pivnička s Nepodalem, za stavu 9:7 připíšou pátý bod. Zrubecký však s Jirouškem bojovali do posledních sil a srovnali na 9:9. Napětí na kurtu už nemohlo být větší, při posledním servisu Zrubeckého, zklamal Nepodalův příjem a tento balon v autu se již Pivnička ani nepokusil doběhnout. Toho se pražský celek okamžitě chytil, vycítil příležitost a Švancar s Tomanem podlehli proti Klabíkovi s Goldou, kteří již kontrolovanou hrou dovedli utkání do konce (10:7, 10:7).

Na tabuli se skórem se tedy závěrem otočilo na 6:4 pro hosty a domácí fanouškovská základna se rázem rozplynula jako pára nad hrncem.

Toto utkání pro nás bylo neobyčejně náročné. Domácí fanoušci své hráče podporovali až do posledních míčů a my si na venkovní zápasy v takovém stylu teprve zvykáme. To se projevilo nervózní hrou naší nepárové dvojice, která vůbec nepředvedla dobrý výkon. Naopak bych rád vyzdvihl nekompromisního Goldu s Klabíkem, včetně Jirouška, který projevil obrovského bojového ducha.